+359898633185 Поръчай по телефона
Филтри

Категория

Порода

Марка

Вкус

Текстура на храната

Цена

Общи породи

Възраст

Нужда

Разфасовка

SHOW FILTERS

Категория

Порода

Марка

Вкус

Текстура на храната

Цена

Общи породи

Възраст

Нужда

Разфасовка

Кучешка храна

Показване на 1–12 от 395 резултата

Кучешка храна – онлайн поръчки с доставка в цялата страна

Кучешка храна онлайн Кучеландия

Старата поговорка „ние сме това, което ядем“ със сигурност е мъдра и това важи и за кучетата!

Как кучешката храна влияе на настроението на кучето

В редовете по-долу ще се опитаме да ви информираме максимално за връзката между кучешката храна и настроението на кучето. Въз основа на най-новите научни изследвания.

Хранене на кучето за:

  • намаляване на стреса,
  • психично здраве и
  • поведение при кучета

Добре е установено, че това, с което храним нашите кучета, влияе върху тяхното физическо здраве. Въпреки това, концепцията, че храненето има мощни ефекти върху психичното здраве и поведението, често е по-малко разбирана и пренебрегвана.

Видът и състават на всяка кучешка храна влияе върху горивото и градивните елементи, достъпни за всяка клетка и всеки метаболитен процес в тялото.

Точно както костите не могат да функционират правилно без адекватен калций и червените кръвни клетки не могат да функционират правилно без желязо, мозъкът и нервната система не могат да функционират без необходимите им компоненти.

Кучешката храна и поведението на кучето

По отношение на поведението на кучето трябва да признаем, че всяко поведение е пряка проява на активност в мозъка и централната нервна система. Поведенческият резултат е вторичен спрямо основното настроение, емоция и мотивация.

Тези неща се контролират от мрежи от неврони (нервни клетки) в мозъка на кучето. Ако невроните не могат да функционират или да комуникират помежду си оптимално, техните асоциирани мозъчни мрежи ще бъдат засегнати, а също така и поведението на кучето.

Сега става ясно, че храненето с кучешка храна засяга централната нервна система по по-сложни и завладяващи начини, отколкото учените са предполагали преди.

Видове кучешка храна

Видове кучешка храна

За щастие, днес имаме на разположение много видове марки и видове кучешка храна, които следват определени хранителни препоръки и се придържат към стандартите за „пълноценни и балансирани“ храни.

Това означава, че всеки вид кучешка храна трябва да има всички необходими хранителни вещества и то в правилните съотношения.

И все пак, храненето на кучето ви по дадена диета е добро начало, но може да не е краят на историята.

Важно е да се прави разлика

Между „адекватни“ и „оптимални“ нива на определени хранителни вещества в диетата на кучето:

  • „Достатъчно“ – означава количеството, което трябва да присъства в диетата с кучешка храна, за да се избегне дефицит и заболяване. С други думи, минималното изискване.
  • „Оптимално“ – означава нивото, на което може да се постигне най-доброто състояние на функциониране, здраве и благосъстояние на кучето.

Има установени данни по отношение на минималните изисквания за повечето хранителни вещества при кучетата. Липсват ни обаче данни за потенциалните оптимални нива които могат да се постигнат с нормалната кучешка храна.

Освен това предишни проучвания, разглеждащи хранителните нужди при кучетатата, са се фокусирали върху оценката на наличието или отсъствието на физическо заболяване, а не върху психичното здраве и поведение на кучетата.

Каква кучешка храна да изберем?

На практика това означава, че можем да храним кучетата си с кучешка храна, която осигурява всичко необходимо, за да избегнат класическия хранителен дефицит, но тази храна може да не съдържа достатъчно хранителни вещества, за да функционират оптимално организмите им.Все пак, домашните ни любимци може да се възползват от специфични корекции или добавки към кучешката храна с която се хранят.

Друго съображение е, че

Всички кучета са отделни индивиди и има много вариации между тях.

Коя е най-добрата диета или кучешка храна за едно куче може да се различава много в зависимост от тяхната генетика и среда. Има и друго голямо парче от пъзела по отношение на това какво се случва с храната за кучета, веднъж попаднала в храносмилателния тракт.

Това може да разберете в нашия блог, като прочетете темата за връзката между червата и мозъка на кучето.

За съжаление към днешна дата има ограничени изследвания в областта на това как специфичните хранителни вещества в кучешката храна влияят на мозъка и поведението при кучета.

Това е донякъде нова граница, тъй като психичното здраве става все по-широко признато при нашите домашни любимци.

Въпреки това има достатъчно доказателства, комбинирани с екстраполация от човешки данни, за да ни дадат някои солидни теоретични и практически отправни точки.

Кои са важните вещества за добрата кучешка храна?

добра кучешка храна в Кучеландия

    • Триптофан

Триптофанът е прекурсорът на аминокиселината или градивният елемент за серотонина. Серотонинът е основен невротрансмитер в мозъка и централната нервна система, който влияе върху впечатляващ набор от неща, включително настроение, възбуда, импулсивност, агресия, тревожност, депресия и сън.

Ниските нива на серотонин са свързани с повишени психични проблеми и поведенчески аномалии при хора и кучета.

Високите нива на серотонин са свързани с усещането за спокойствие и удовлетворение.
Като аминокиселина, триптофанът идва от протеини в диетата, но физиологията му е сложна.

Съотношението на триптофан към всички други аминокиселини в диетата е най-важният фактор за осигуряване на производството на серотонин.

Кучешка храна

Други аминокиселини се конкурират за транспортиране през кръвно-мозъчната бариера в мозъка и за предпочитане ще бъдат транспортирани преди триптофана.

Освен ако не живеете на някое място като Аляска, където кучето ви може де си хване само сьомга, но в България това е невъзможно.

Така че триптофанът трябва да присъства в по-високо съотношение в сравнение с другите аминокиселини и общото съдържание на протеин в храната трябва да е ниско, за да се гарантира, че другите аминокиселини не се конкурират и не насищат наличните транспортни носители в мозъка.

На практика това означава, че храненето с ниско съдържание на протеини и високо ниво на въглехидрати и мазнини с по-високо съотношение на триптофан от всяка друга аминокиселина е това, което дава най-добър ефект върху синтеза на серотонин в мозъка.

Би било безполезно добавянето на триптофан в диетата на кучето ви. Ако общото съдържание на протеин е високо, тъй като това няма да позволи на триптофана да влезе в мозъка.

Някои видове кучешка храна с особено високо съдържание на триптофан са яйца, сьомга и пуйка. Добавките с триптофан се предлагат в търговската мрежа под разлижчна форма.

    • L-теанин

Това е друг градивен елемент на аминокиселини и невротрансмитери. Той засяга нивата на неврохимикалите допамин и GABA в мозъка. Има известни доказателства, които показват, че има успокояващ ефект срещу тревожност при кучета.

    • Витамини от група В, особено VitB9 фолат + VitB12 кобаламин

Тази група хранителни вещества имат важна роля за осигуряване на здрави нервни клетки. Те подпомагат много метаболитни процеси в невроните и улесняват растежа и възстановяването на нови нервни клетки.

Фолатът и кобаламинът са замесени в настроението, тревожността и депресията. Бъбреците и черният дроб са страхотни естествени източници на витамин В12. В редки случаи някои кучета имат генетично заболяване, което им пречи да усвоят VitB12.

Те са изложени на висок риск от дефицит и може да се нуждаят от прилагане на витамините в инжекционни форми. Добре е да се приема кучешка храна с добевено съдържание на витамин B12. Витамин B9, още познат като фолиева киселина, може да бъде евтино и лесно осигурен дори под формата на хранителна добавка за хора.

    • Омега 3 мастни киселини

Мастните киселини са неразделна част от клетъчната мембрана на нервните клетки, която е необходима, за да се гарантира, че нервите могат да функционират и да предават сигнали, както и да растат и възстановяват.

Омега 3 също имат противовъзпалителни ефекти в централната нервна система и навсякъде в тялото. Те могат да помогнат за компенсиране на окислителното увреждане, причинено от стрес и тревожност в мозъка.

Добавянето на Омега 3 е доказано в някои проучвания при хора, че е превантивно и терапевтично при тревожност и депресия. Някои изследвания показват, че мастните киселини са толкова или дори по-ефективни от използването на антидепресанти за някои случаи на тревожност и стрес.

Омега 3 киселините могат се предлагат под формата на капсули от рибено масло или масло от ленено семе, както и като добавена съставка в някои марки кучешка храна.

    • Магнезий

Някои ограничени проучвания при кучетата, както и по-обширни изследвания при хора разкриват, че магнезият влияе върху тревожността и поведението. Има доказателства, че добавката на магнезий може да помогне за облекчаване на тревожността и депресията и да подобри настроението.

Дори е доказано, че добавянето на магнезий подобрява поведението при деца, страдащи от ADHD. Магнезият улеснява успокояването на централната нервна система чрез способността си да блокира NMDA рецепторите, които участват във възбуждащата невротрансмисия.

Също така, магнезият има роля в стотици други критични метаболитни процеси, включително поддържане на невротрансмитерната функция.

Ако добавеното в кучешката храна количество магнезии е прекалено много, това може да причини диария при някои кучета, така че тази добавка трябва да се въведе в ниска доза за кучета с чувствителни черва.

    • SAMe (S-аденозил метионин)

Това е често срещано естествено съединение, необходимо за всяка клетка на нашето тяло и основно за стотици метаболитни процеси. Известно е, че е невропротективен и повишават нивата на полезни неврохимикали. Има доказана ефективност при лечение на тревожност и депресия при хората.

Евтина кучешка храна

Освен това има полезни ефекти при възпаление, болка и детоксикация на черния дроб. Официално е лицензиран като фармакологично средство за лечение на депресия в Европа, но например в Австралия се предлага без рецепта като добавка. Той е много безопасен с нисък профил на странични ефекти.

    • Алфа-казозепин

Това съединение има общо успокояващо действие върху централната нервна система и е доказано, че е ефективно при стрес при кучета в средносрочен до дългосрочен план. Извлича се от млечни продукти. Вече се предлага в търговската мрежа и ветеринарните кабинети под формата на хранителна добавка.

    • Фосфатидилсерин

Това подпомага структурата и функцията на нервните клетки. Той е особено полезен при по-възрастни кучета, тъй като помага за предотвратяване на когнитивния спад и дегенерация на мозъка.

Като помага за поддържане на нивата на неврохимикали на оптимални нива. В няколко проучвания е доказано, че причинява клинични подобрения при болни кучета.

    • Антиоксиданти (витамини А, С, Е и селен)

Антиоксидантите играят жизненоважна роля за компенсиране на окислителното увреждане. Причинено от възрастта, възпалението и стреса, за да защитят функцията на мозъка и тялото.

Пациенти под хроничен стрес понасят по-тежко и бързо оксидативно увреждане на централната си нервна система и това влошава заболяването им.

Има някои доказателства, които предполагат, че стресираните и застаряващи кучета могат да се възползват от допълнителни антиоксиданти в диетата си.

Тези съединения се предлагат в търговската мрежа заедно под формата на кучешка храна.
Връзката стомах-мозък е новата граница на психичното здраве на вашето куче. Мозъкът не съществува изолирано.

Напоследък изследванията ни просветляват за начина, по който стомашно-чревната система влияе върху психологията и психичното здраве. Става очевидно, че това, което се случва в „чревната нервна система“ (мрежата от нервна тъкан, свързана с червата).

Оказва огромно влияние върху нашия мозък и е в постоянна комуникация с нашия мозък чрез блуждаещия нерв.

кучешка храна с високо съдържание на витамини

Червата често се наричат „втори мозък“

Това е така, защото има сходен ембриологичен произход и споделя много от едни и същи молекули и химикали медиатори. Всъщност повече от 90% от целия серотонин в тялото е в червата!

Това обяснява защо психоактивните лекарства като антидепресанти често имат стомашно-чревни странични ефекти като диария или запек.

Започваме да виждаме, че тревожността и депресията могат да бъдат предизвикани и облекчени чрез промени в стомашно-чревната система. Сега дори установяваме връзки между чревните бактерии и разстройства като аутизъм и ADHD.

По-конкретно, сега е известно, че „чревният микробиом“ (състоящ се от милиарди бактерии, които обитават червата ни) оказва огромно влияние върху психичното здраве.

Храната за кучета и бактериите в червата

Бактериите в червата не седят безучастни, а играят динамична роля в останалата физиология на тялото. Знаем, че метаболитната активност на определени бактерии в червата произвежда странични продукти.

Те влияят на неврохимията и настроението и че бактериите в червата могат да повлияят и на имунната и хормоналната системи (които също „говорят“ на мозъка).

Дисбалансът на бактериите може да означава, че жизненоважни хранителни вещества са откраднати или се произвеждат вредни токсини. Като цяло изглежда, че здравият и разцъфтяващ микробиом е свързан със стабилно психично здраве.

Докато обедненият изчерпан микробиом е свързан с повишена честота на проблеми с психичното здраве.

Доколкото ни е известно, има минимални изследвания в тази област по отношение на пациенти-кучета, но определено заслужава разглеждане и бъдещо разследване.

Важно е не само какво яде, но и как го яде!

Кучешки храни, които използват високи нива над нормата

Една последна точка, която си струва да се отбележи по отношение на храненето на нашите кучета. За насърчаване на оптимално психично здраве е, че начинът по който се хранят е важен.

Известно е, че обогатяването и креативното хранене стимулират положителната неврохимия и помагат в борбата със стреса и нежеланото поведение на кучетата.

Кучетата предпочитат и се възползват от ангажираността с храната си, която по някакъв начин стимулира естественото им поведение. В идеалния случай, ако можем да гарантираме, че нашите кучета прекарват прилично време за получаване на дневната си дажба кучешка храна.

По интерактивен и възнаграждаващ начин, те ще бъдат по-щастливи от този факт.

Работата с аромати, разпръскването, устройствата за бавно хранене или дозаторите за лакомства са страхотни за стимулиране на кучетата.

Поднесете любимата евтина, но вкусна кучешка храна на вашия любимец. И той ще ви се отблагодари както с внимание, така и с дългогодишно, предано приятелство.

Евтина кучешка храна онлайн
Кучешката храна е изцяло вдъхновена от  Здравето на вашия домашен любимец. Всички продукти, които petstation.bg предлага са специално подбрани, за да осигурят пълноценно хранене на вашия най-добър приятел през целия  му живот.
Качествената кучешка храна Е с едноцветни кафяви гранули. Съставът на гранулите предразполага този цвят. Всички останали цветни гранули са просто оцветители и са продукти, които не са полезни, особено за кучета със здравословни проблеми.
Съдържание на полезна кучешка храна Трябва да е разнообразна и добре балансирана по отношение на основните хранителни вещества – белтъци, мазнини и въглехидрати. От голямо значение е източника на протеин, особено при породи над 15кг. Протеините от месо се преработват и усвояват по-лесно от организма. Имат по-добре балансиран аминокиселинен състав и са по-ценни за метаболизма.
Кучешки храни, които използват високи нива над нормата На зърнени култури като източник на протеин са трудно смилаеми, затрудняват метаболизма и функцията на черния дроб и бъбреците. Могат да доведат до развитие на чувствителност, алергии, или наднормено тегло.
Плюсовете за косматия приятел при здравословна кучешка храна  Са много и ще бъдат оценени с течение на времето. Поддържането на здрава и лъскава козина, здрави зъби и добре работещ стомах, са само част от позитивите на здравословната кучешка диета.

Малки кучета – подбрана храна

Порода Мъжки Женски
Аляски Клий Кай 6-9kg 5-7kg
Шотландски териер 9-11kg 9-11kg
Басенджи 9-12kg 9-11kg
Шиба ину 9-14kg 8-13kg
Белгийски грифон 5-5,5kg 2,5-3kg
Ши Тцу 5-8kg 5-8kg
Бишон фризе 3-5kg 3-4kg
Чихуахуа 1-4kg 1-3kg
Дакел 8-9kg 7-9kg
Йоркширски териер 3-3,5kg 3-3,5kg
Кинг Чарлз шпаньол 5,9-8,2kg 5-6,5kg
Английски кокер шпаньол 8,5-10,5kg 8,5-10,5kg
Джак Ръсел териер 5-8kg
Западнохайландски бял териер 7-10kg 6-7kg
Лейкланд териер 7-8kg
Лхаса Апсо 6-8kg 5-7kg
Малтийска болонка 1-4kg 1-3kg
Манчестър той териер 8-9Kg
Мини пинчер 4-5kg 3,5-4kg
Мини шнауцер 5-9kg 5-9kg
Мопс 6-8kg 6-8kg
Норички териер 5-5,5kg 5-5,5kg
Норфолски териер 5-5,5kg 5-5,5kg
Папийон 3,5-4,5kg 3,5-4,5kg
Парсън ръсел териер 5,9-7,7kg 5,9-7,7kg
Пекинез 3,2-6,4kg 3,2-6,4kg
Померан 1,4-3,4Kg 1,4-3,4Kg
Руски той териер 1,7-2,7kg 1,7-2,7kg
Тибетски шпаньол 4,1-6,8kg 4,1-6,8kg
Уелски териер 9,1-10kg 9,1-10kg
Хаванска болонка 4,5-7,3kg 4,5-7,3kg
Чешки териер 5,9-10kg 5,9-10kg
Ягдтериер 9-10kg 7,5-8,5kg
Японски хин 1,4-6,8kg 1,4-6,8kg
Японски шпиц 5-9,1kg 5-9,1kg
Брюкселски грифон 4,5Kg 4,5Kg
Бостън териер 4,5-11Kg 4,5-11Kg
Болонка 2,5-4Kg 2,5-4Kg
Бедлингтон териер 7,7-10kg 7,7-10kg
Копринен териер 3-6kg 3-6kg
Американски стафордширски териер 2-4Kg 2-4Kg
Афенпинчер 2,9-6kg 2,9-6kg
Китайско качулато куче 2,3-5,4kg
Норвежки лундехунд 6-9kg 6-9kg

Средни кучета – подбрана храна

Порода  Мъжки Женски
Азавак 20-25kg 15-20kg
Барбет 15-25kg 17-29kg
Белгийска овчарка Малиноа 25-30kg 20-25kg
Белгийска овчарка Грюнендал 25-30kg 20-25kg
Белгийска овчарка Лакеноа 25-30kg 20-25kg
Белгийска овчарка Тервьорен 25-30kg 20-25kg
Бигъл 7-14kg 6-12kg
Шар пей 18-20kg 18-20kg
Бордър коли 20-27kg 15-23kg
Бретон шпаньол 16-18kg 11-13Kg
Сибирско Хъски 20-27kg 16-23kg
Аляско Хъски 20-27kg 16-23kg
Френски булдог 12-13kg 11-12kg
Унгарска Визла 25-27kg 20-24kg
Испанско водно куче 19-22kg 14-18kg
Самоед 23-30kg 22-25kg
Коли 20-29kg 18-25kg
Корги Пембрук 10-14kg 10-13kg
Корги Кардиган 14-17kg 11-15kg
Ирландски териер 11-12kg
Исландска овчарка 11-14kg
Истрийска късокосместа хрътка 16-23kg
Лагото Романьоло 13-16kg 11-14kg
Немски шпаньол 18-25kg 18-25kg
Новошотландски ретривър 20-23kg 17-20kg
Перуанско голо куче 8-12kg 8-12kg
Пиринейска овчарка 7-15kg 7-15kg
Пудел 9-13kg 9-13kg
Салуки 18-27kg 18-27kg
Скай териер 16-18kg 12-14kg
Стандартен шнауцер 14-20kg 14-20kg
Стафордширски бултериер 13-17kg 11-15kg
Съсекс шпаньол 16-20kg
Уелски спрингер шпаньол 23-25kg 16-20kg
Уипет 6,8-19kg
Финландска хрътка 20-25kg 20-25kg
Хърватска овчарка 13-20kg 13-20kg
Българско гонче 11-22kg 9-20kg
Бурбонски брак 18-25kg 16-22kg
Австралийска овчарка 23-29kg 14-20kg
Австралийско келпи 14-21kg 14-21kg
Австралийско късоопашато пастирско куче 16-23kg 16-23kg
Австрийски пинчер 12-18kg 12-18kg
Аиди 25kg 25kg
Алпийски дахсбрак 15-18kg 15-18kg
Американски кокер шпаньол 7-14kg 7-14kg
Питбул териер 16-27kg 14-23kg
Американско динго 15-20kg 15-20kg
Американски воден шпаньол 14-20kg 11-18kgkg
Американски гол териер 2,5-12kg 2,5-12kg
Американско ескимоско куче 8,2-16kg 8,2-16kg
Английски спрингер шпаньол 23-25kg 16-20kg
Баварска планинска хрътка 20-25kg 20-25kg

Големи кучета – подбрана храна

Порода  Мъжки Женски
Афганска хрътка 27-34kg 23-29kg
Английски пойнтер 25-34kg 20-29kg
Акита Ину 35-50kg 35-50kg
Английски булдог 30-40kg 30-38kg
Басет 25-27kg 23-25kg
Боксер 30-32kg 25-27kg
Бултериер 22-35kg 22-33kg
Голдън ретривър 34-36kg 28-31kg
Червен Кунхаунд 23-32kg 18-27kg
Грейхаунд 35-40kg 25-30kg
Чау Чау 22-33kg 20-30kg
Далматинец 32-37kg 30-35kg
Доберман 32-45kg 32-45kg
Ирландски сетер 30-31kg 25-27kg
Ротвайлер 30-35kg 30-35kg
Ризеншнауцер 30-43kg 30-40kg
Лабрадор ретрийвър 29-39kg 25-32kg
Родезийски риджбек 29-34kg 36-41kg
Дого Аржентино 40-45kg 35-40kg
Еърдейл Териер 23-29kg 18-23kg
Жълто черномуцунесто куче 20-40kg
Ирландски воден шпаньол 25-30kg 20-26kg
Ирландски сетер 27-32kg 24-29kg
Канадско ескимоско куче 30-40kg 18-30kg
Немска овчарка 30-40kg 22-32kg
Немски пойнтер 25-32kg 20-27kg
Пудел 20-32kg 20-32kg
Сарлосово вълче куче 36-41kg 30-35kg
Фараоново куче 18-27kg 18-27kg
Шотландски сетер 25-36kg 20-32kg
Ваймаранер 32-37kg 25-32kg
Брако италиано 25-40kg 25-40kg
Поденко ибиценко 20-30kg 20-30kg
Босерон 32-45kg 30-39kg
Алапаха булдог 30-45kg 25-30kg
Американски булдог 30-58kg 27-41kg
Американски стафордширски териер 25-32kg 18-25kg
Американски фоксхаунд 29-34kg 20-29kg
Английски фоксхаунд 27-34kg 25-32kg
Английски сетер 27-29kg 25-28kg
Апенцелер 22-32kg 22-32kg

Гигантски кучета – подбрана храна

Акбаш 41-64kg 34-54kg
Аляски маламут 60-68kg 55-60kg
Бернски зененхунд 48-72kg 45-65kg
Булмастиф 55-60kg 45-50kg
Дого Аржентино 41-45kg 36-40kg
Кавказка овчарка 60-90kg 60-82kg
Тибетски мастиф 100-120kg 70-80kg
Кангал 65-70kg 60-68kg
Българско овчарско куче 45-55kg 30-45kg
Санбернар 63-81kg 54-63kg
Ирландски вълкодав 55-80kg 40-65kg
Мастиф Брохолмер 40-80kg
Кане Корсо 45-50kg 40-45kg
Комондор 50-60kg 40-50kg
Леонбергер 50-77kg 41-64kg
Неаполитански мастиф 60-70kg 50-60kg
Немски дог 54-90kg 45-59kg
Нюфаундленд 65-80kg 55-65kg
Отърхаунд 30-52kg 30-52kg
Френски мастиф 50-68kg 45-54kg
Алабай 50-79kg 40-65kg
Черен руски териер 45-68kg 36-59kg
Шотландски дирхаунд 39-50kg 34-43kg
Южно-руска овчарка 48-50kg 48-50kg
Гигантски шнауцер 55-70kg 55-70kg
Бурбул 68-91kg 68-91kg
Блъдхаунд 46-54kg 40-48kg
Американска Акита 61-66kg 61-66kg
Американски мастиф 36-45kg 36-45kg
Американско були 20-60kg 20-60kg
Английски мастиф 73-100kg 54-77kg

Често задавани въпроси

Защо има толкова голямо разнообразие от кучешка храна?

Отговор: Всяко куче има специфични хранителни предпочитания. Кучешката храна трябва да бъде съобразена с възрастта, размера и породата им, както и с техните здравословни нужди.

Как да избера вида на кучешка храна, която да давам?

Отговор: Консултирайте се със своя ветеринар. Той най-добре ще може да съобрази типа на кучешката храна спрямо здравословното състояние на кучето Ви. Разбира се, има много предимства да дадете на кучето си смес от мокра и суха храна. Едно от тях е, че мократа храна им помага да се поддържат хидратирани.

Как да избера кучешка храна, ако кучето ми е на хранителна диета?

Отговор: Препоръчваме да поддържате балансирана, разнообразна диета. Системната употреба на хранителни добавки ще засили имунитета на Вашето куче, ще помогне за поддържането на отличния му външен вид и отлична физическа форма за години напред. Препоръчваме консултация с Вашия ветеринар.

Последни публикации

Обща грижа за кучето
Обща грижа за кучето

Обща грижа за кучето за здраве и пълноценен живот Независимо дали сте нов собственик на куче или опитен такъв, може да имате въпроси относно най-добрия начин да се грижите за […]

Вижте повече
Шампоаните за кучета
Шампоаните за кучета

Шампоаните за кучета, които превръщат къпането в ритуал Шампоаните за кучета са ключов елемент от грижата за домашни любимци, предоставяйки им не само чистота, но и блестяща козина и здрава […]

Вижте повече
Силиконов пясък за котешка тоалетна
Силиконов пясък за котешка тоалетна – улеснение и чистота за вашата котка

Всеки собственик на котка знае, че поддръжката на котешката тоалетна е от решаващо значение за здравето и комфорта на тяхната домашна любимка. Изборът на правилния вид силиконов пясък за котешка […]

Вижте повече

Храна за кучета по породи

БигълБоксерБолонкаБрюкселски грифонБулдогБългарско овчарско кучеГолдън РетривърДакелДжак ръселЙоркширски териерКане КорсоКокер шпаньолЛабрадор РетривърМалтийска болонкаМини пинчерМопсНемска овчаркаПапийонПекинезПомеранПуделРотвайлерСанбернарТой Фокс ТериерФренска БолонкаФренски булдогХрана за ХъскиЧау-ЧауЧихуахуаШи Тцу
Contact Form backgroun image

    Контактна форма