+359898633185 Поръчай по телефона
Филтри

Категория

Порода

Марка

Вкус

Текстура на храната

Цена

Общи породи

Възраст

Нужда

Разфасовка

SHOW FILTERS

Категория

Порода

Марка

Вкус

Текстура на храната

Цена

Общи породи

Възраст

Нужда

Разфасовка

Храна за малки кученца

Показване на 1–12 от 91 резултата

Храна за малки кученца

Полезни съвети при избор на храна за малки кученца до 12 месечна възраст.

Някои хора смята за най-правилно, храненето на малки кученца с естествена храна. Мнозина пък използват суха, гранулирана храна или консервирана храна за кученца.

Като цяло всички гледни точки имат право да съществуват, но е доста трудно да се създаде пълноценна диета, базирана на обикновени хранителни продукти за куче. Изискват се специални познания.

Храна за малки кученца различни разфасовки

Консервираните храни и сухите храни за малки кученца не се различават фундаментално по своята хранителна стойност. При избора между тези видове хранене на преден план излизат финансовите възможности и желанията на собственика, както и хранителните предпочитания на самото животно.

Основният момент, на който трябва да обърнете внимание, когато избирате суха храна за малки кучета, е нейното качество.

Информация за състава на суха или консервирана храна за малките кутрета

винаги е налична на опаковката, само трябва да погледнете списъка на съставките – ако първите пет компонента са зърнени храни, по-добре е да го откажете напълно.

Ние от petstation.bg подбираме само качествена храна за малки кучета, проверяваме стриктно съдържанието на всеки продукт, който предлагаме. Гарантираме за храните за кученца, които предлагаме.

Храна за малки кучета

Как да храним новородени и подрастващи кученца

Да имаш малко кученце у дома може да бъде много забавно, но изисква и много работа. Важно е да знаете с каква и колко храна да храните вашето кученце, за да бъде то щастливо и здраво.

Кученцата, както и човешките бебета, се нуждаят от правилно хранене за нормален здравословен растеж и развитие. Правилният избор относно храненето на вашето ново кученце ще ви помогне да го накарате да стартира добре.

  1. Избор на най-добрата храна за малки кученца

Научете за хранителните нужди на кученцето. Малките кученца трябва да растат много, така че телата им се нуждаят от повече калций, протеини и калории, отколкото едно възрастно куче.

Ето защо е от съществено значение да храните вашето малко кученце с храна, която е предназначена за кученца. Обикновено на етикета на кучешката храна ще е посочено, че е за подрастващи кученца или „Starter“.

  • Ако решите да пробвате с домашна храна, трябва да знаете, че е рудно да се осигури балансирана домашна диета за кученца. Това вярно, защото те имат строго специфични хранителни изисквания и трябва да имат правилния баланс на калций и фосфор в храната си. Съотношението калций към фосфор в храната за кученца трябва да бъде в диапазона от 1:1 до 1:5, за да помогне на кученцето да развие здрави кости и зъби. Грешното съотношение в ранна възраст означава, че кученцето може да има непоправими увреждания на постоянните си зъби и може също да има забавен растеж на костите.
  1. Изберете правилната марка храна за малки кученца.

Изберете марка кучешка храна, която използва висококачествени съставки. Първите съставки в списъка трябва да са месен протеин като пилешко или говеждо, а не зърнени като царевица или пшеница. Калоричното съдържание на храната често се намира на уебсайта на производителя, а не на опаковката.

Затова в PetStation.bg се опитваме да представим тази информация директно в страницата на продукта, без да се налага да търсите на друго място. В раздела за анализ на хранителните вещества ще има информация за протеините, мазнините и фибрите.

Повечето кученца се хранят с гранули със средно 20 до 30% протеин.

  • Когато става въпрос за избор на храна, не забравяйте да погледнете списъка на съставките. Ако съдържа химикали и съставки, които не можете да произнесете, не го давайте на вашето кученце.
  • Правилата за етикетиране означават, че съдържанието е изброено по ред на количеството. По този начин търсете висококачествени съставки, като например месо. Видът на месото трябва да бъде посочен като говеждо или пилешко и т.н. Внимавайте с месно брашно, защото това означава месни странични продукти като субпродукти или кожа и е с по-ниско качество.
  1. Следете развитието на кученцето.

Използвайте система за оценка на състоянието на тялото, което ще ви помогне да определите дали вашето кученце или възрастно куче е със здравословно тегло. Куче, което не е нито под нормални килограми, нито с наднормено тегло, ще има ребра, които не се виждат, но лесно се усещат на ръка. Освен това, кучето ще има хубава талия точно пред бедрата и прибрана част от хълбока, когато се гледа отстрани.

  1. Осигурете правилното количество храна.

Количеството храна, с което храните кученце, оказва влияние върху продължителността на живота му. Кученца, които са с наднормено тегло през първата си година от живота си, потенциално могат да умрат 2 – 3 години преди другите кучета. Използвайте предложените количества за хранене в опаковката на храната на вашето кученце като отправна точка, но след това оценявайте телесния му резултат на седмична база.

  • Всяко кученце е различно и затова количеството храна, с което трябва да ги храните, е много различно. Количеството, което давате на кученцето, зависи от това колко калории са му необходими, за да поддържа здравословно тегло и размер.
  • Коригирайте храната на кученцето нагоре или надолу с малки количества (като 5 – 10 %), когато трябва да направите промени. Тази фина настройка помага да се предотврати движението на теглото на кученцето нагоре-надолу.
  1. Говорете с вашия ветеринарен лекар.

Ако искате да сте сигурни, че храните вашето кученце с правилния вид и количество храна, говорете с вашия ветеринарен лекар. Торбата за кучешка храна може да предложи някои насоки, но е невъзможно производителят на кучешка храна да може да приспособи своите препоръки за всяко отделно куче. Вашият ветеринарен лекар може да направи препоръка въз основа на специфичните нужди на вашето кученце.

Запознаване на вашите кученца с храната

Запознаване на вашите кученца с храната

  1. Оставете вашите кученца да сучат през първите четири седмици.

Млякото, което майката на кученцето произвежда, съдържа точната комбинация от хранителни вещества, от които то се нуждае, за да расте здраво и силно. То трябва да съставлява цялата диета през първите четири седмици след раждането.

  • Ако всъщност сте отглеждали котилото и имате кученцата и кучето-майка, въвеждането на кучешка храна обикновено започва около едномесечна възраст.
  • Ако се опитате да отбиете кученцето твърде рано, здравето му ще бъде застрашено.
  • Ако е възможно, оставете вашите кученца да гледат как майка им яде. Кученцата обичат да копират и ще разберат какво да правят много по-добре, като последват нейния пример.
  1. Въведете малки количества храна за кученца на възраст от четири седмици.

Ако прелгатате кучешка храна от три до четири пъти на ден, ще събудите интереса на кученцата и те бавно ще се престрашат да опитат. Като съвет, накиснете гранулите във вода или смес за кученца. Кученцата ще започнат да ближат и ядат новата храна, когато се запознаят по-добре с вкуса и новата текстура.

  • Да, кученцата ще се разхождат из храната и ще правят бъркотия. Ще трябва да поддържате околната им среда чиста.
  • Уверете се, че новата храна е предназначена за кученца.
  1. Бъдете постоянни с храната, която давате на вашето кученце.

Ако носите вкъщи ново кученце, придържайте се към същата марка, с която вашето кученце е хранено от предишния собственик. Направете го за няколко седмици, преди да решите да смените храната с друга. Промените в храната трябва да се правят постепенно в продължение на седмица или две, за да се предотврати стомашно разстройство и възможна диария.

  • Добавете в малки количества (около 10%) нова храна към старата, докато достигнете 100% нова храна. Освен ако вашият ветеринарен лекар не препоръча рязка промяна в диетата, не бързайте.
  1. Хранете вашето кученце със специална храна и нищо друго.

Може да е изкушаващо да дадете на вашето кученце примамливи храни като бекон или шунка от масата, но не придобивайте навик да го правите. Остатъците от масата често карат вашето кученце да повърне или да получи диария. Даването на остатъци от масата кученцето също може да доведе до затлъстяване и дори панкреатит.

  • Имайте предвид, че колкото повече храна давате на вашето кученце, толкова повече то ще иска, така че това може да попречи на обучението и дори да причини проблеми с поведението.
  • Консултирайте се с вашия ветеринарен лекар относно безопасното за кучета допълнително хранене. Вариантите с ниско съдържание на мазнини включват зеленчуци (зелен фасул, моркови, броколи и др.) или тофу или пилешки гърди без кожа. Не забравяйте, че всичко е в умерени количества и трябва да внимавате да не създадете придирчиво куче.
  1. Следете за признаците на ниска кръвна захар при дребните породи кучета.

Кученцата играчки и миниатюрните породи са предразположени към ниска кръвна захар (хипогликемия). В изключително редки случаи кръвната захар на кученцето може да спадне и кученцето ще бъде летаргично. В тежки случаи кученцето може да започне да получава гърчове.

  • Това е спешен случай и трябва незабавно да заведете кученцето на ветеринар.
  • Осигуряването на достъп до храна през цялото време или на всеки 3-4 часа през първите 6 месеца от живота на кученцата от породите играчки ще помогне за предотвратяване на хипогликемия, базирана на храна. За кученца от по-големи породи храненето три пъти на ден обикновено е достатъчно.

Стартиране и поддържане на график за хранене

Стартиране и поддържане на график за хранене на кученца

Осигурете прясна вода с храната на вашето кученце

Винаги трябва да има прясна вода и за това няма нужда от график. Допълвайте често купичката с вода и я мийте веднъж на ден, за да я поддържате чиста.

  • Носете със себе си бутилка вода и сгъваема купичка, когато пътувате.

Отделете тихо място за хранене на кученцето

Кученцата се нуждаят от тиха зона, за да ядат храната си. Уверете се, че вашето кученце има приятно тихо място за хранене и не позволявайте на други животни да стигнат до купата му с храна.

Ако вашето кученце се чувства застрашено, докато се храни, то може да започне да пази купата си с храна. Това поведение на защита на ресурсите може да ескалира и да стане опасно за вас и другите.

  • Опитайте се да поставите купичките за храна и вода на вашето кученце в тих ъгъл на кухнята или в края на коридора. Уверете се, че вашето кученце има лесен достъп до своите купички за храна и вода.

Хранете малкото кученце по едно и също време всеки ден

Кученцата са като бебетата, тъй като обичат да се придържат към график. Храненето с храна за малки кученца също помага при домашното обучение, тъй като кученцето ще трябва да се научи на график.

Имайте предвид, че всяко кученце има малък стомах и не може да поеме калорийните си нужди за деня на две големи хранения. Въпреки това, докато расте, стомахът му се разширява спрямо тялото му и то може да се справи с по-големи, но по-редки хранения.

  • Ако вашето кученце е на възраст под 3 месеца, тогава го хранете 4 пъти на ден.
  • Ако вашето кученце е на възраст между 3 – 6 месеца, тогава го хранете с 3 хранения на ден (4 за породите играчки).
  • Ако вашето кученце е на 6 месеца или повече, хранете го с по 2 хранения на ден.

Подсигурете храненето, ако ви няма в къщи

Ако често не сте вкъщи през деня, ще имате нужда от начин да нахраните кученцето си, докато ви няма. Например, можете да се приберете на обяд или да уредите съсед да нахрани кученцето ви по средата на деня.

  • Можете също да закупите хранилки, които работят с таймер, която ще предоставя храна в определени часове през деня. Този график ще бъде само за няколко месеца, след което можете да храните сутрин и вечер, когато вашето кученце порасне.

Заведете вашето кученце на гърненцето му, след като приключи с яденето

Повечето кученца трябва да се изхождат на 15-20 минути след хранене, така че е добра идея да си създадете навика да извеждате кученцето си на гърне веднага след като приключи с храненето.

Това ще помогне за предотвратяване на инциденти в къщата и ще научи вашето кученце на добри навици.

Важно е да избирате  храна за малки кучета, която  Е висококачествена и предназначена специално за кученца. Това гарантира наличието на всички хранителни вещества, от които вашето кученце се нуждае за растеж и развитие. Можете да добавите варени меса, зеленчуци или ориз по желание. Но основната част от хранителните вещества трябва да бъде балансираната търговска храна за малки кучета.
В храненето за малки кученца може да се включва Храна за хора, като ябълки, бял ориз, млечни продукти, риба, пиле и дори обикновени пуканки.
Даването на краве мляко към храна за малки кучета Не се препоръчва, защото то е твърде различно от кучешкото, майчино мляко. Кравето мляко и други млечни източници могат да причинят неприятни ефекти върху деликатната храносмилателна система на кученцето. Кученцата могат да пият мляко стриктно от майка си, защото то е пълно с антитела и необходими хранителни вещества за здравословното им развитие.
Добавяне на хляб към храненето на кученцето Хлябът обаче не им предлага никаква хранителна стойност. Поради това трябва да мислим за хляба като за лакомство от време на време, вместо за основна храна. Ако давате хляб на малко кученце, уверете се, че той е чист без добавени подправки или токсични съставки за кучета.
Пилешкото се включва в храна за малки кучета Защото е слаб източник на протеини и добавя естествен вкус на храната. Вареното пиле е често срещан вкус в много марки храна за малки кучета.

Малки кучета – подбрана храна

Порода Мъжки Женски
Аляски Клий Кай 6-9kg 5-7kg
Шотландски териер 9-11kg 9-11kg
Басенджи 9-12kg 9-11kg
Шиба ину 9-14kg 8-13kg
Белгийски грифон 5-5,5kg 2,5-3kg
Ши Тцу 5-8kg 5-8kg
Бишон фризе 3-5kg 3-4kg
Чихуахуа 1-4kg 1-3kg
Дакел 8-9kg 7-9kg
Йоркширски териер 3-3,5kg 3-3,5kg
Кинг Чарлз шпаньол 5,9-8,2kg 5-6,5kg
Английски кокер шпаньол 8,5-10,5kg 8,5-10,5kg
Джак Ръсел териер 5-8kg
Западнохайландски бял териер 7-10kg 6-7kg
Лейкланд териер 7-8kg
Лхаса Апсо 6-8kg 5-7kg
Малтийска болонка 1-4kg 1-3kg
Манчестър той териер 8-9Kg
Мини пинчер 4-5kg 3,5-4kg
Мини шнауцер 5-9kg 5-9kg
Мопс 6-8kg 6-8kg
Норички териер 5-5,5kg 5-5,5kg
Норфолски териер 5-5,5kg 5-5,5kg
Папийон 3,5-4,5kg 3,5-4,5kg
Парсън ръсел териер 5,9-7,7kg 5,9-7,7kg
Пекинез 3,2-6,4kg 3,2-6,4kg
Померан 1,4-3,4Kg 1,4-3,4Kg
Руски той териер 1,7-2,7kg 1,7-2,7kg
Тибетски шпаньол 4,1-6,8kg 4,1-6,8kg
Уелски териер 9,1-10kg 9,1-10kg
Хаванска болонка 4,5-7,3kg 4,5-7,3kg
Чешки териер 5,9-10kg 5,9-10kg
Ягдтериер 9-10kg 7,5-8,5kg
Японски хин 1,4-6,8kg 1,4-6,8kg
Японски шпиц 5-9,1kg 5-9,1kg
Брюкселски грифон 4,5Kg 4,5Kg
Бостън териер 4,5-11Kg 4,5-11Kg
Болонка 2,5-4Kg 2,5-4Kg
Бедлингтон териер 7,7-10kg 7,7-10kg
Копринен териер 3-6kg 3-6kg
Американски стафордширски териер 2-4Kg 2-4Kg
Афенпинчер 2,9-6kg 2,9-6kg
Китайско качулато куче 2,3-5,4kg
Норвежки лундехунд 6-9kg 6-9kg

Средни кучета – подбрана храна

Порода  Мъжки Женски
Азавак 20-25kg 15-20kg
Барбет 15-25kg 17-29kg
Белгийска овчарка Малиноа 25-30kg 20-25kg
Белгийска овчарка Грюнендал 25-30kg 20-25kg
Белгийска овчарка Лакеноа 25-30kg 20-25kg
Белгийска овчарка Тервьорен 25-30kg 20-25kg
Бигъл 7-14kg 6-12kg
Шар пей 18-20kg 18-20kg
Бордър коли 20-27kg 15-23kg
Бретон шпаньол 16-18kg 11-13Kg
Сибирско Хъски 20-27kg 16-23kg
Аляско Хъски 20-27kg 16-23kg
Френски булдог 12-13kg 11-12kg
Унгарска Визла 25-27kg 20-24kg
Испанско водно куче 19-22kg 14-18kg
Самоед 23-30kg 22-25kg
Коли 20-29kg 18-25kg
Корги Пембрук 10-14kg 10-13kg
Корги Кардиган 14-17kg 11-15kg
Ирландски териер 11-12kg
Исландска овчарка 11-14kg
Истрийска късокосместа хрътка 16-23kg
Лагото Романьоло 13-16kg 11-14kg
Немски шпаньол 18-25kg 18-25kg
Новошотландски ретривър 20-23kg 17-20kg
Перуанско голо куче 8-12kg 8-12kg
Пиринейска овчарка 7-15kg 7-15kg
Пудел 9-13kg 9-13kg
Салуки 18-27kg 18-27kg
Скай териер 16-18kg 12-14kg
Стандартен шнауцер 14-20kg 14-20kg
Стафордширски бултериер 13-17kg 11-15kg
Съсекс шпаньол 16-20kg
Уелски спрингер шпаньол 23-25kg 16-20kg
Уипет 6,8-19kg
Финландска хрътка 20-25kg 20-25kg
Хърватска овчарка 13-20kg 13-20kg
Българско гонче 11-22kg 9-20kg
Бурбонски брак 18-25kg 16-22kg
Австралийска овчарка 23-29kg 14-20kg
Австралийско келпи 14-21kg 14-21kg
Австралийско късоопашато пастирско куче 16-23kg 16-23kg
Австрийски пинчер 12-18kg 12-18kg
Аиди 25kg 25kg
Алпийски дахсбрак 15-18kg 15-18kg
Американски кокер шпаньол 7-14kg 7-14kg
Питбул териер 16-27kg 14-23kg
Американско динго 15-20kg 15-20kg
Американски воден шпаньол 14-20kg 11-18kgkg
Американски гол териер 2,5-12kg 2,5-12kg
Американско ескимоско куче 8,2-16kg 8,2-16kg
Английски спрингер шпаньол 23-25kg 16-20kg
Баварска планинска хрътка 20-25kg 20-25kg

Големи кучета – подбрана храна

Порода  Мъжки Женски
Афганска хрътка 27-34kg 23-29kg
Английски пойнтер 25-34kg 20-29kg
Акита Ину 35-50kg 35-50kg
Английски булдог 30-40kg 30-38kg
Басет 25-27kg 23-25kg
Боксер 30-32kg 25-27kg
Бултериер 22-35kg 22-33kg
Голдън ретривър 34-36kg 28-31kg
Червен Кунхаунд 23-32kg 18-27kg
Грейхаунд 35-40kg 25-30kg
Чау Чау 22-33kg 20-30kg
Далматинец 32-37kg 30-35kg
Доберман 32-45kg 32-45kg
Ирландски сетер 30-31kg 25-27kg
Ротвайлер 30-35kg 30-35kg
Ризеншнауцер 30-43kg 30-40kg
Лабрадор ретрийвър 29-39kg 25-32kg
Родезийски риджбек 29-34kg 36-41kg
Дого Аржентино 40-45kg 35-40kg
Еърдейл Териер 23-29kg 18-23kg
Жълто черномуцунесто куче 20-40kg
Ирландски воден шпаньол 25-30kg 20-26kg
Ирландски сетер 27-32kg 24-29kg
Канадско ескимоско куче 30-40kg 18-30kg
Немска овчарка 30-40kg 22-32kg
Немски пойнтер 25-32kg 20-27kg
Пудел 20-32kg 20-32kg
Сарлосово вълче куче 36-41kg 30-35kg
Фараоново куче 18-27kg 18-27kg
Шотландски сетер 25-36kg 20-32kg
Ваймаранер 32-37kg 25-32kg
Брако италиано 25-40kg 25-40kg
Поденко ибиценко 20-30kg 20-30kg
Босерон 32-45kg 30-39kg
Алапаха булдог 30-45kg 25-30kg
Американски булдог 30-58kg 27-41kg
Американски стафордширски териер 25-32kg 18-25kg
Американски фоксхаунд 29-34kg 20-29kg
Английски фоксхаунд 27-34kg 25-32kg
Английски сетер 27-29kg 25-28kg
Апенцелер 22-32kg 22-32kg

Гигантски кучета – подбрана храна

Акбаш 41-64kg 34-54kg
Аляски маламут 60-68kg 55-60kg
Бернски зененхунд 48-72kg 45-65kg
Булмастиф 55-60kg 45-50kg
Дого Аржентино 41-45kg 36-40kg
Кавказка овчарка 60-90kg 60-82kg
Тибетски мастиф 100-120kg 70-80kg
Кангал 65-70kg 60-68kg
Българско овчарско куче 45-55kg 30-45kg
Санбернар 63-81kg 54-63kg
Ирландски вълкодав 55-80kg 40-65kg
Мастиф Брохолмер 40-80kg
Кане Корсо 45-50kg 40-45kg
Комондор 50-60kg 40-50kg
Леонбергер 50-77kg 41-64kg
Неаполитански мастиф 60-70kg 50-60kg
Немски дог 54-90kg 45-59kg
Нюфаундленд 65-80kg 55-65kg
Отърхаунд 30-52kg 30-52kg
Френски мастиф 50-68kg 45-54kg
Алабай 50-79kg 40-65kg
Черен руски териер 45-68kg 36-59kg
Шотландски дирхаунд 39-50kg 34-43kg
Южно-руска овчарка 48-50kg 48-50kg
Гигантски шнауцер 55-70kg 55-70kg
Бурбул 68-91kg 68-91kg
Блъдхаунд 46-54kg 40-48kg
Американска Акита 61-66kg 61-66kg
Американски мастиф 36-45kg 36-45kg
Американско були 20-60kg 20-60kg
Английски мастиф 73-100kg 54-77kg

Често задавани въпроси

С какво да храня малкото си куче?

Отговор: Някои от храните с които се хранят хората, са напълно безопасни и за малките ви кученца. Тези храни включват: Моркови, ябълки – те осигуряват много важни витамини за кучетата, включително витамини А и С; бял ориз, млечни продукти, риба и пиле.

Малките кучета имат ли нужда от специална храна за малки кучета?

Отговор: Малките кучета се нуждаят от храна за малки породи кучета, която е богата на хранителни вещества. Малките кучета са склонни да имат по-висока метаболитна скорост (а имат и по-малки стомаси), поради което се нуждаят от висококачествена, богата на хранителни вещества храна.

Колко пъти на ден да храним малко куче?

Отговор: Можете да храните малкото си куче един или два пъти на ден. Най-добре е да го правите два пъти дневно на интервали от 8-12 часа. Ако го правите по този начин, разделете дневното препоръчително количество храна, което ще намерите върху етикета на храната. В противен случай, рискувате да нахраните кучето си с двойна доза от необходимото.

Последни публикации

Обучение и поведение на кучета
Обучение и поведение на домашни любимци

Обучение и поведение на домашни любимци-Техники за обучение и коригиране на нежелано поведение Обучението и коригирането на поведението на домашните любимци са важни аспекти от тяхното ежедневие, които осигуряват хармония […]

Вижте повече
заболявания при домашните любимците
Лечение на често срещани заболявания при любимците

Кои са най-често срещаните здравословни проблеми и заболявания? Домашните любимци, като кучета и котки, могат да страдат от редица здравословни проблеми през целия си живот. Правилната грижа и ранното откриване […]

Вижте повече
Храна за домашни любимци
Подходяща храна за домашни любимци

Ръководство за избор на подходяща храна за домашни любимци Открийте как да изберете правилната храна за кучета, котки, зайчета и морски свинчета според техния вид, възраст и здравословни нужди. Гарантирайте […]

Вижте повече

Полезни връзки

Acana - Биологично съотвестващата храна за кучета и коткиAdvance супер-премиум храна за домашни любимциАдаптирано мляко за коткиАдаптирано мляко за кучетаБио храна за коткиБИО храна за кучетаБиоразградима котешка тоалетнаВисок клас храна за коткиВисок клас храна за кучетаГранули за котки
Contact Form backgroun image

    Контактна форма